Tel:0212 470 75 96-97
Fax:0212 696 09 54

info@mturklojistik.com

Parsiyel Taşımacılık

            Parsiyel kelime anlamı olarak bütün olmayan, parça parça hale getirilmiş ve aynı bütüne ait parçalar olmayan ürünler için kullanılan teknik bir kavramdır. Nakliye ve taşımacılık sektöründe komple, proje, ağır nakliyat ve parsiyel taşımacılık olmak üzere dört şekilde nakliye işleri gerçekleşir. Firmamız olarak günlük olarak Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına komple ve proje taşımacılık ile birlikte parsiyel taşımacılık yapıyoruz. Taşımacılık sektörünün en önemli ilkesinin güven olduğunu düşündüğümüz için her işin güvenilir olmasına dikkat ediyoruz. Bu güvenilirliği sağlamak adına da ürün kontrol sistemleri geliştirdik. Bir ürünün gönderildiği istikamete gideceği öngörülen zamanı aşmadan hatta daha önce götürerek müşterilerimize daha iyi bir hizmet vermek için çalışıyoruz.

 

Parsiyel Taşımacılık Niçin Yapılır?

           Aynı güzergah üzerinde bulunan ancak birbirine ait olmayan parça ürünlerin başka müşterilere ulaştırılması amacıyla taşınacak olan tır, kamyon ya da kamyonete birlikte yüklenip taşınması işine parsiyel taşımacılık ya da parça eşya taşımacılığı denir. Bu parsiyel taşımacılıkta amaç hem ekonomik olarak başka araçlar kullanılmasını engellemek hem de müşterilerimize en uygun şekilde ürünlerini ulaştırmaktır. Bu amaçla tüm araçlarımızı sizin ürünlerinizi güvenli bir şekilde yerine ulaştırmak için her türlü denetim ve kontrol sistemlerimizi kullanarak hizmete sunuyoruz.

Parsiyel Yük Nasıl Hesaplanır?

           Lojistik sektöründe taşınan herhangi bir ürünün ağırlığı kadar hacmi de önemlidir. Taşınan ürünün araç içinde kaplayacağı alanı önceden hesaplayarak diğer ürünlerle birlikte birbirine herhangi bir zarar vermeden güvenli bir biçimde taşınmasına olanak veriyoruz. Yükün hesaplanmasının yanı sıra müşterilerimiz tarafından yük içindeki ürünün özelliğine göre özel önlemler de alıyoruz. Örneğin yükün içinde kırılacak bir madde olduğu müşterilerimiz tarafından bildirilen ürünlerin daha hassas biçimde yerleştirilmesini sağlıyoruz. Karayolu taşımacılığı içinde yer alan parça eşya taşımacılığında metreküp, ağırlık ve lademetre ölçüleri kullanarak yükün hesaplanmasını sağlıyoruz. Herhangi bir parça eşyanın metreküp hesaplanmasında en, boy, yükseklik ve adet ölçüleri belirlenir. Bu değerler birbiri ile çarpılarak ürünün hacmi belirlenmiş olur. Örneğin eni 4 m, boyu 2 m ve yüksekliği de 5 m olan bir ürünün hacmi 40 metreküp olacaktır. Bu hesaplama ile ürünün en uygun yere yerleşimi amaçlanır.

Parsiyel Taşıma Türleri

           Parsiyel taşımada en sık kullanılan yol karayolu taşımacılığıdır. Kara araçlarının kullanımı sağlanarak RUT hesaplaması yapılan ürünlerin nakliyesi sağlanır. Yüklemelerin kapıdan ya da depodan yapıldığı karayolu taşımacılığı ile birçok ülkeye hizmet veriyoruz. Özellikle Bulgaristan ve Yunanistan gibi ülkelere her gün parsiyel taşıma yapıyoruz. Havayolu taşımacılığı ile de genellikle parsiyel kargoların taşıması yapılır. Demir yolu ve deniz yolu ile parsiyel taşıma için pek tercih edilmez. Genellikle komple ve ağır yükler için tercih edilir. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.